Toptan Kuruyemiş

İstanbul Toptan Kuruyemiş

Damak zevkinize uygun istediğiniz her türlü kuruyemiş çeşitlerini İstanbul toptan kuruyemiş satış alanlarından temin edebilirsiniz. Yurt içi ya da yurt dışı yetiştiği yer her nerede olursa olsun toptan satış yapan işletmelerde kuruyemişlerin her çeşidine ulaşmanız mümkündür. Ancak sadece çeşidinin bol olması yeterli bir durum değildir. Kuruyemişler için birinci önceliğiniz her zaman tazeliği olmalıdır. Nereden ve ne zaman geldiğini, hangi koşullarda saklandığını bilmelisiniz. 

Kuruyemişler günlük ve özel hayatımızın pek çok alanında yer alır. İster kalabalık ortamlarda bulunun isterseniz yalnız başınıza zaman geçirin, bulunduğunuz ortamda mutlaka bir kuruyemiş çeşidi vardır. Bu nedenle sosyal hayatımızın ve besin takviyemizin bu kadar içinde olan kuruyemişleri daha yakından tanımalı ve kalite kontrolü yapmalısınız. 

Toptan Kuruyemiş Neler İçerir?

Satış mağazalarının toptan firmaları dediğimiz halk deyimiyle toptancılarda sadece kuruyemişler yoktur. İstanbul Toptan kuruyemiş ile bağlantılı birçok ürünleri de görebilirsiniz. Kuru meyveler, şeker ve şekerlemeler, kahve ve çay çeşitleri, ikramlıklar gibi çok çeşitlidir. Genellikle bir ürün kategorisi üzerinde durup ayrıca yan ürünlerin tedarikleri de mevcuttur.

Peki, ürünleri için bu kadar geniş yelpazesi olan toptan kuruyemişler neler içerir? Düğün, kına, doğum günü, özel davetler, fuar ve organizasyon gibi etkinliklerde vereceğiniz kuruyemiş siparişlerinin en doğru adresi ise toptan satış alanlarıdır. Kuruyemişlerin birçok ayrımı vardır ancak en genel ayrımı kavrulmuş ve çiğ şeklidedir. 

  • Kuruyemiş denildiğinde akla ilk gelen ürün leblebidir. Toptancılarda leblebinin her çeşidini bulabilirsiniz. Beyaz, sarı, baharatlı, acılı, tuzlu, susamlı, soslu, şekerli, çikolatalı, çıtır, vişneli, Hindistan cevizli, kakaolu, limonlu, vanilyalı, kahveli, kivili, muzlu, naneli, tarçınlı, çilekli, portakallı ve de karanfilli çeşitleri vardır. 
  • Leblebi daha çok işletmelerin şekillendirmesiyle çeşitlidir ancak fıstık kendi doğasından çeşitlidir. Yer fıstığı, Antep fıstığı ve Siirt fıstığı olarak üç türdedir. Bu fıstıklar tuzlu, tuzsuz, çiğ, kavrulmuş, iç ve kabuklu şeklinde de satışa hazırdır. 
  • Çekirdekler daha çok ay çekirdeği ve kabak çekirdeği olarak yerini alır. Tuzlu, tuzsuz, kavrulmuş ve çiğ halleri de mevcuttur. 
  • Fındık, badem ve ceviz tek bir tür olsalar da satış için diğer ürünlerde olduğu gibi çiğ, kavrulmuş, kabuklu, iç, tuzlu şeklinde çeşitlidirler.
  • Mısır çiğ, soslu, kavrulmuş ve patlamış versiyonludur. 
  • Kaju ise yurt dışından en çok ithalat ettiğimiz ve en çok beğenilen kuruyemiş çeşitlerindendir. Çiğ ve kavrulmuş olarak satışı vardır.
  • Son zamanlarda ise çiğ kahve kuruyemişçilerde popülerliğini korur. 

Her ürün çeşitlerinin farklı şekillerde tek tek satışı olduğu gibi karışımlar halinde de vardır. Bunlar daha çok kalıplaşmış organizasyonlar için geçerlidir. Örneğin kına karışımı içine eklenen kuruyemişler soslu mısır, tuzlu ve cips fıstık, şekerli, çıtır ve beyaz leblebi ile çekirdektir. Bununla beraber lüks ve kokteyl benzeri karışımları da satın alabilirsiniz. 

İstanbul Toptan Kuruyemiş Fiyatları

Kuruyemişlerin bireysel fiyat analizi mevsimsel olarak değişse de içerisinde bulundukları karışımların fiyatlarında büyük deşiğimler görmezsiniz. İstanbul Toptan kuruyemiş fiyatları için de İstanbul çoğunlukla diğer şehirlerdeki kuruyemiş fiyatlarına yön verir. Alışverişin toptan yapılan her ürününde olduğu gibi kuruyemişlerin toptan alımlarında da fiyatlar daha uygundur. Toptan satış yapan firmalar sezonun başında belirledikleri fiyatların yıl içerisinde çok fazla üzerine çıkmazlar. Böylelikle müşterilerine güven verir ve de uzun yıllar beraber çalışma şansını kazanırlar. Birçok işletme de ürünlerini toptancı gıda firmalarından alır. İster bireysel isterseniz işletme üzerinden olsun kuruyemiş ihtiyaçlarınızı perakende toptan satış firmalarıyla sağlayabilirsiniz. 

İstanbul’da Toptan Kuruyemiş Nereden Alınır?

Perakende veya toptan satış yapan yurt içi ve yurt dışı bağlantılı gıda tedarikçisi firmalarla İstanbul toptan kuruyemiş satın alımı için görüşebilirsiniz. Diğer yandan İstanbul’da kuruyemişler ile kuru meyvelerin satışlarını ortak uygulayan firmalar da vardır. Bu firmaların ürün yelpazesi daha geniştir bu nedenle de aradığınız ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bütünsel firmalar çeşitli siparişlere de açıktır. Ailelerin mutfağından işletmelerin mutfağına kadar her alana ürün tedarik ederler. 

Dışarıdan alacağınız herhangi bir kuruyemiş türünün de İstanbul toptan kuruyemiş toptancılarında bir araya geldiğini ve daha sonra İstanbul içine ya da diğer bölgelere dağıtıma çıktığını unutmayın. Her ne kadar farklı bir işletmeden aldığınızı düşünseniz de kuruyemişlerin temin edildiği yer toptan satış firmalarıdır.  

Toptan Kuruyemiş” yazısında bir düşünce

  1. Test User diyor ki:

    Sed sed odio tellus. In tristique felis ac facilisis tempor. Nunc non enim in dolor congue pulvinar sed sed nisi. Mauris viverra convallis feugiat. Nam at mauris laoreet, dictum leo at, tristique mi. Aenean pellentesque justo vel diam elementum iaculis. Nam lobortis cursus vestibulum. Nulla feugiat mauris felis, auctor pretium dui euismod in.

Bir cevap yazın